Hizmet Detay

Sağlıklı Yaşam

Sağlıklı bir hayat insan için çok önemlidir. İnsan sağlığının korunması insani bir haktır. İnsan hakları kapsamında sağlığın korunması ve sağlık haklarının yerine getirilmesi devlet güvencesinde gerçekleşmektedir. Sosyal sağlık ihtiyaçlarının karşılanması için devlet vatandaşına ve diğer insanlara sağlık hizmetleri gerçekleştirirler.

Sağlıklı bir yaşam elde etmek için sağlıklı beslenmek ve spor yapmak gerekir. Dengeli beslenme ve düzenli spor yapmak insan sağlığının korunmasında etkili olur. Sağlıklı ve uzun bir ömür için uzmanların tavsiyesi de dengeli ve doğal beslenmektir.

Temel gıda maddelerinin yetiştirilmesi ve tüketilmesi, doğal olarak elde edilmesi sağlıklı bir yaşamı mümkün kılmaktadır. Temel besin kaynaklarının tüketiminde doğal besinleri tercih edilmesi gerekir. Temel besin kaynaklarının miktarı ve gün içindeki öğün ve yemek düzeni de sağlıklı bir yaşamın oluşmasında etkilidir.

Sağlıklı bir yaşam için spor yapmak gerekir. Düzenli spor etkinlikleri yapmak vücudu zinde tutar. Dinç olan vücudun da sistemleri en iyi şekilde görevlerine devam eder. Böylece dengeli beslenme ve düzenli spor faaliyeti ile sağlıklı bir hayat sürmek mümkün olur.

Doğal alanlarda yaşamak, doğal çevreye uyum sağlamak, doğayı sevmek ve doğayı korumak da insan hayatında sağlıklı bir hayatı mümkün kılan bir diğer etkendir. Bu nedenle doğanın da korunması gerekir.

Diğer Hizmetler

Detoks

Detoksifikasyon veya detoksikasyon, toksik maddelerin insan vücudu dahil canlı bir organizmadan fizyolojik veya tıbbi olarak uzaklaştırılmasıdır ve bu esas olarak karaciğer tarafından gerçekleştirilir.

Diyet

Diyet, temelde bir insan ya da başka bir organizma tarafından tüketilen veya tüketilmeyen yiyeceklerin toplamıdır.

Spor ve Yoga

belli kurallara ve tekniklere uyularak yapılan, bedensel gelişmeye yararlı, eğlenmek ve yarışmak amacı da bulunan beden hareketleri...